"Přímý transfer technologií – formality vs. realita" (webinár)
Pozývame k účasti na webinári "Přímý transfer technologií – formality vs. realita", ktorý sa uskutoční dňa 2. marca 2022 v čase od 14:00 hod. Organizátorom podujatia je združenie LES Česká republika a Slovensko a je otvorené pako pre členov združenia tak aj pre širšiu odbornú verejnosť.
Témou webinára bude porovnanie situácie v oblasti priameho transferu technológií v ČR a SR, svoje postrehy a skúsenosti budú prezentovať:
- Eva Janouškovcová z MUNI/Transfera.cz
- Jaroslav Noskovič z Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR)
Zapojenie sa do následnej diskusie s vlastnými skúsenosťami a postrehmi je vítané.
Pre členov LES ČR&S a tiež širšiu odbornú verejnosť je účasť na webinári bezplatná, je potrebná registrácia vopred.
PROFILY HOSTÍ:
Eva Janouškovcová je absolventkou Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (MU) v oboru Obecná biologie, na téže fakultě získala i doktorát z Imunologie. Znalosti prohloubila studiem obchodního práva a je držitelkou profesního certifikátu EuKTS Professional (Technology Transfer Certification Scheme). V oblasti transferu technologií začala působit v roce 2005. Od r. 2011 je ředitelkou Centra pro transfer technologií MU. Bohaté zkušenosti s řešením a řízením projektů v oblasti vědeckovýzkumné a oblasti transferu technologií rozšiřuje spoluprací na projektech rozvoje vzdělanosti, inovací či kompetenčních dovedností vedoucích k podnikavosti na regionální, národní i mezinárodní úrovni. Absolvovala mnoho kurzů a certifikovaných školení v oblasti transferu technologií a ochrany duševního vlastnictví. Značné zkušenosti má i z obchodních a řídících aktivit v soukromém sektoru (oční optika). Působí v dozorčích radách spin-off společností MU, věnuje se vzdělávání v souvisejících oblastech a Masarykovu univerzitu zastupuje v odborných radách a grémiích. Je předsedkyní národní platformy pracovišť transferu technologií „Transfera.cz".
Jaroslav Noskovič študoval na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, kde získal PhD. v odbore Fyzika kondenzovaných látok. Následne začal pôsobiť v Centre vedecko-technických informácií SR v Odbore transferu technológií a od roku 2014 vedie Oddelenie ochrany a komercializácie duševného vlastníctva. Zodpovedá za poskytovanie expertných podporných služieb v procese zabezpečovania ochrany vynálezov, technických riešení dizajnov a iného priemyselného vlastníctva. Je autorom viacerých odborných článkov, od roku 2016/2017 vyučuje na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave predmet „Ochrana duševného vlastníctva v medzinárodnom obchode“, je lektorom v študijnom programe Úradu priemyselného vlastníctva SR a pravidelne prednáša na vedeckých a odborných podujatiach.