Kto sú zahraniční hostia konferencie NITT SK 2012?
V programe aktuálne pripravovaného druhého ročníka konferencie NITT SK 2012 sa nachádzajú okrem zástupcov slovenskej odbornej verejnosti, pre oblasť TT a ochrany duševného vlastníctva, aj mená zahraničných kolegov.
Predtým než dostanú priestor na zdieľanie svojich skúseností na samotnej konferencii, priblížime Vám ich prostredníctvom nasledujúcich krátkych profesijných profilov.
Sara Matt – Leubner
Viceprezidentka ASTP (Association of European Science & Technology Transfer Professionals sa počas svojho vysokoškolského štúdia venovala najmä iónovej fyzike. Štúdium na univerzite v Innsbrucku ukončila habilitačnou prácou na tému stability molekulárnych a klastrových iónov.
Ako vedecko – výskumný pracovník pracovala napríklad s kolegami na KIV (Kernfysisch Versneller Institut), inštitútu univerzity v holandskom Groningene, ale i na nemeckej Freie Universität Berlin.
Od roku 2004 sa jej profesijným pracoviskom stala Universitaät Innsbruck v Rakúsku. Kde získala skúsenosti ako lektorka Inštitútu pre iónovú fyziku a aplikovanú fyziku (Institut für Ionenphysik und Angewandte Physik). Na tejto akademickej pôde bola tiež projektovou manažérkou projektu project.service.büro, ktorý sa týkal ochrany duševného vlastníctva.
Následne pôsobila a pôsobí, vo funkcii generálnej riaditeľky transidee Transferzentrum Universität Innsbruck.
Od mája 2010 je aj viceprezidentkou ASTP.
Steffen Preissler
Svoje vysokoškolské štúdium zameral na oblasť politológie, práva a sociológie. Oblasti inovačného výskumu a technologického transferu sa venoval napríklad v ZIW (Zentrum für Internationale Wirtschaftsbeziehungen). Ako expert v tejto oblasti, pracoval pre Jihomoravské inovační centrum (JIC). Na univerzite v Leipzigu vedie kurzy na témy inovačného transferu a trvalo udržateľného rozvoja.
V rámci profesijných združení je členom AUTM (Association of University Technology Managers) a EIRA (European industrial research managment association).
V súčasnosti pôsobí v spoločnosti MOEZ Fraunhofer, kde sa venuje technologickému transferu a je vedúcim oddelenia pre „inovatívne transfer systémy“ (Innovative Transfersysteme).
Eva Janouškovcová
Vysokoškolské vzdelanie získala na Prírodovedeckej fakulte Masarykovej univerzity v Brne, kde študovala obecnú biológiu.
Od roku 2002 tu potom pôsobila ako vedecko – výskumný pracovník aj ako prednášajúca.
Transferu technológií sa začala venovať v roku 2005, po absolvovaní dvojmesačnej stáže v Office Technology Transfer, McGill University v kanadskom Montreali.
Rozšíriť skúsenosti v tejto oblasti jej pomohli aj viaceré odborné kurzy pokrývajúcich problematiku TT a ochrany duševného vlastníctva.
Svoje profesionálne pôsobenie aj naďalej rozvíja a aktívne pracuje na vedeceko – výskumných projektoch, činnostiach podporujúcich popularizáciu vedy a od roku 2008 je tiež hlavnou koordinátorkou projektu 7. Rámcového Programu „Noc vědců“.
Aktuálne pôsobí v Centre Transferu Technológií na Masarykovej Univerzite v Brne (MU) , kde zabezpečuje servis a podporu pracoviskám MU v oblasti ochrany jej duševného vlastníctva.
Arno Basedow
Jeho alma mater boli Univerzita v Heildelbergu a tiež Univerzita Parana Curitiba v Brazílii. Svoje študijné zameranie orientoval na oblasť chémie a chemického inžinierstva.
Pracovne pôsobil ako riaditeľ oddelenia pre výskum a vývoj v spoločnosti Lohmann Adhesive Tape Technology Tianjin.
Ako projektový manažér pracoval pre Fraunhofer-Patentstelle für die Deutsche Forschung e.V., v Mníchove, v rámci projektu “ Deutsches Innovationsforum", Patentverwertung "ForschungsPatent". Na rovnakej pozícii získaval skúsenosti aj v spoločnosti N-transfer, GmbH v Hannoveri, v rámci projektu „Patente/Lizenzen“.
Pozíciu generálneho riaditeľa zastával v TLM GmbH (Technologie – Lizenz - Büro), agentúre, ktorá sa venuje inováciám a manažmentu v oblasti patentov.
Aktuálne pracuje pre už spomínanú spoločnosť Fraunhofer-Patentstelle für die Deutsche Forschung e.V ako strategický poradca.
03.10.2012, Eva Vašková
Naspäť